open menu

Valg 2019

Her finner du oversikt over våre kandidater til kommune- og fylkestingsvalget 2019.

Fylkestingsvalg

Her kan du lese Innlandet SVs fylkesvalgprogram.

SVs liste til fylkestingsvalget


1

Bjørnar Tollan Jordet

Tolga

1986

2

Mai Bakken

Lom

1962

3

Sigurd Arnekleiv Bækkelund

Hamar

1996

4

Vilde Sveen

Nordre Land

1997

5

Mizanur Rahaman

Lillehammer

1989

6

Sigrun Kristoffersen

Sør-Odal

1960

7

Hans Olav Lahlum

Gjøvik

1973

8

Eldri Svisdal

Elverum

1980

9

Jørn Grøtberg

Østre Toten

1954

10

Oda Hammerstad

Gjøvik

1985

Her finner du hele listen som PDF.

Kommunevalg

Trykk på kommunenavnet for å finne lokallagets valgprogram og lese mer om deres toppkandidat.

Kommunenavn1. kandidat2. kandidat

Eidskog


Kjell-Ivar Pettersson

Ragnhild Gusterudmoen

Elverum


Eldri Svisdal

Ingrid H. Gabrielsen

Gjøvik


Kjetil Bjørklund

Oda Hammerstad

Gran


Liv Kristin Lyngstad, SV

(fellesliste med Rødt)

Hamar


Tom Sagen

Fariba Fazelpour

Jevnaker


Bård Brørby

Anne Paulsen

Kongsvinger


Anne Margrethe Sørli-Bolneset

Carmen Monfort

Lillehammer


Mizanur Rahaman

Ingunn Dalane Vik

Lunner


Mari Svenbalrud

Malin Halvorsrud

Løten


Hilde Mari Bjørke

Per Olav Lund

Nord-Aurdal


Berit Øygard

Aud Søyland

Nord-Odal


Gunnar Nygård 

Berit A. Skogvang

Nordre Land


Anna Ekrem

Jonatan Sand

Os


Jon Ola Kroken

Alfhild Myhre

Rendalen


Karin Lervang

Per Kristian Aasbrenn

Ringsaker


Christian Haugen 

Karin Mathisen

Sel


Truls Gjefsen

Anne-Brit Bismo

Stange


Amund Røhr Hegglund

Elisabeth Amundsen

Stor-Elvdal


Ane Eriksen Hamilton

Astri Triumf Dahl

Søndre Land


Helge Røyne

Wenche Enger

Sør-Odal


Sigrun Kristoffersen

Elin Ottesen Kristoffersen

Tolga


Bjørnar Tollan Jordet

Eva Nyhus

Trysil


Stine Akre

Marit Nyhuus

Tynset


Erland Horten

Betine F. Johannessen

Vestre Toten


Ahmed Haruun Ali

Hanna Elise Hagebakken

Vågå


Svein Holen

Torunn Elise Kveen

Våler


Egil Olav Hansen

Halvor Midtsundsta

Østre Toten


Jørn Grøtberg

Nina Ringerud Berglund

Øyer


Nisveta Tiro

Niklas Aas Skovdahl

Øystre Slidre


Bjørn Kjensli

One Granli Enerud

Åmot


Jan Bjørnar Rødsdalen

Lars Stensberg

SV stiller ikke liste i Alvdal, Dovre, Engerdal, Etnedal, Folldal, Gausdal, Grue, Lesja, Lom, Nord-Fron, Ringebu, Skjåk, Sør-Aurdal, Sør-Fron, Vang, Vestre Slidre og Åsnes.

Her kan du lese Innlandet SVs fylkesvalgprogram.

Del dette Del dette på Facebook Del dette på Twitter