open menu

Camilla Eidsvold valgt på 1. plass for Viken SV

Camilla Eidsvold fra Østfold SV ble enstemmig valgt til å toppe lista til Viken SV ved fylkestingsvalget i 2019. Balder Alvær Olafsen fra Akershus og Tonje Benedikte Kopstad fra Buskerud ble valgt til andre og tredje plass.

Nominasjonsmøtet til Viken SV ble avholdt på OsloMet 17. november. Der blei Camilla Eidsvold enstemmig valgt som toppkandidat.

– Jeg er rørt og takknemlig for muligheten. Nå skal jeg, i samarbeid med alle de fine folka i Viken, gjøre det jeg kan for at vi skal vinne valget i september 2019, sier Camilla Eidsvold.

Hel lista:

Navn Lokallag Alder
1 Camilla Sørensen Eidsvold Fredrikstad 54
2 Balder Alvær Olafsen Bærum 20
3 Tonje Benedikte Kopstad Gol 47
4 Sadi Emeci Drammen 51
5 Ruth Birkeland Eidsvoll 64
6 Terje Turøy Moss 61
7 Live Solhaug Ås/SU 19
8 Audun Hammer Hovda Ringerike/SU 19
9 Rannveig Kvifte Andresen Ski 51
10 Gernot Ernst Kongsberg 54
11 Margaretha Jansen Brovold Askim 67
12 Sahar Madahian Drammen 48
13 Leon Nathaniel Stellander Moss/SU 19
14 Brit Østby Fredriksen Frogn 67
15 Asbjørn Grønland Askim 59
16 Beate Føli Hole 29
17 Frode Åkenes-Johnsen Skedsmo 56
18 Anett Helen Evensen Fredrikstad 38
19 Aihan Fatah Jaf Lier 51
20 Anita Malmer Solli Bærum 46
21 Fridtjof Dahlen Halden 58
22 Rita Skinstad Bermingrud Øvre Eiker 41
23 Knut Merox Iversen Ås 44
24 Monica Skeide Glad Moss 51
25 Erik Hauge Nore og Uvdal 62
26 Thyra Aisha Græsdal Vestby 42
27 Abdulitsr Shwany Fredrikstad 57
28 Helene Pettersen Sveen Røyken 32
29 Roger Kristensen Eidsvoll 39
30 Anne Aga Rygge 45
31 Kenneth Sørum Bekkemoen Hole 29
32 Claudia Behrens Nesodden 52
33 Karl Inggard Sæther Skiptvedt/SU 18
34 Ellen Margrethe Stabursvik Hemsedal 44
35 Mahmod Ahmad Ullensaker 39
36 Silje Louise Waters Fredrikstad 29
37 Martin Berthelsen Hurum 69
38 Anne Tove Græsdal Våge Ås/SU 19
39 Lars Andreassen Fredrikstad 39
40 Toril Mesna Kongsberg 69
41 Johan Ludvig Brattås Vestby 47
42 Britt Wernberg Øyen Moss 51
43 Parviz salimi Ringerike 44
44 Lene Haanshus Rælingen 66
45 Espen Christer Ness Endal Spydberg 41
46 Lena Reitan Nedre Eiker 36
47 Bård Hogstad Ski 51
48 Hedda Bruncell Sarpsborg/SU 19
49 Øyvind Selnes Røyken 46
50 Mari Ann Berg Oppegård 58
51 Bård Arild Sørum Hobøl 50
52 Kaja Elene Klunderud Øvre Eiker 30
53 Kjell Carlson Hovde Enebakk 74
54 Vian Hamalaawa Fredrikstad 42
55 Sigmund Ruud Lier 62
56 Janne Grøttumsbråten Asker 50
57 Øivind Tandberg-Hanssen Moss 55
58 Anne Berit Tuft Ringerike 64
59 Christian Boye Ruud-Venneraasen Lørenskog 31
60 Else Kristine Gustavsen Sarpsborg 54
61 Gotfred Rygh Modum 68
62 Marianne Vikdal Asker 51
63 Åse Lund Drammen 36
64 Kåre Homble Nannestad 73
65 Parwa Yahya Ahmad Fredrikstad 28
66 Jan Erland Asbjørnhus Ringerike 20
67 Sylvi Ofstad Samstag Frogn
68 Othelie Brødholt Hobøl/SU 18
69 Kim Runar Gjelstenli Nes 42
70 Gine Francine Røsnes Moss/SU 18
71 Erlend Ødegård Kåseref Ringerike 18
72 Margaret Gundersen Sørum
73 Anne-Karin Ødegården Enebakk 60
74 Anneli Drevdal Lier 19
75 Fredrik Myran Wisnes Lørenskog 36
76 Gro Hansen Fredrikstad 67
77 Tori Snerte Hemsedal 47
78 Kjell Meek Vestby 63
79 Amalie Widerberg Oppegård 24
80 Victoria Charlotte Horne Moss 27
81 Anders Nordmo Røyken 40
82 Anne Jordhus-Lier Aurskog-Høland 40
83 Marit Røyne Nittedal 51
84 Åse Heien Spydeberg 42
85 Britt Riise Hurum 67
86 Halvor Ekeland Ås 22
87 Bernt Leon Hellesø Røyken 51
88 Anne-Marie Gisholt Fet 67
89 Lill Harriet Johansen Rygge 39
90 Rune Kjeldsen Drammen 63
91 May Elisabeth Hansen Moss 65
92 Gjermund Skaar Bærum 40

 

Se protokoll fra møtet

Del dette