open menu

Stortingskandidater

Her finner du SVs førstekandidater til stortingsvalget i 2017. Om du vil vite mer om kandidatene kan du lese deres presentasjoner ved å følge lenkene. Listen oppdateres fortløpende. Bilder av kandidatene finner du her.

Audun Lysbakken

Audun Lysbakken

Førstekandidat for Hordaland SV og partileder
E-post: audun.lysbakken@stortinget.no
Telefon: 23313032
Pressebilder av Audun finner du her
Bli bedre kjent med Audun.

 

 

Ådne Naper

Ådne Naper-kopiFørstekandidat for Telemark SV
E-post: adne.naper@sv.no
Telefon: 993 83 783

Ådne er 32 år gammel med et levende engasjement for Telemark og for rettferdig fordeling. Han vil på Stortinget for å bedre vilkårene for dem som har minst. Bli bedre kjent med Ådne her.

Arne Nævra

Arne NævraFørstekandidat for Buskerud SV
E-post: arne.naevra@sv.no
Telefon: 992 53 738

Naturfotografen og filmprodusenten Arne Nævra er toppkandidat for SV i Buskerud. For han er utjevning og solidaritet ord som beskriver hans politiske engasjement. Bli bedre kjent med Arne her.

Mona Fagerås

Førstekandidat for Nordland SV
E-post: mona.fageras@sv.no
Telefon: 414 11 435

I dag er Mona Fagerås fylkesråd for næring og regional utvikling i Nordland. Til høsten vil hun på Stortinget for SV. Bli bedre kjent med Mona her.

Nicholas Wilkinson

Førstekandidat for Akershus SV
E-post: nicholas.wilkinson@sv.no
Telefon: 915 42 044

Nicholas Wilkinson er tidligere leder i Sosialistisk Ungdom, og er klar for å ta kampen for at alle skal ha like gode muligheter. Bli bedre kjent med Nicholas her.

Solfrid Lerbrekk

Solfrid LerbekkFørstekandidat for Rogaland SV
E-post: solfrid.lerbrekk@sv.no
Telefon: 922 90 472

Etter mange år i fagbevegelsen er Solfrid førstekandidat for Rogaland SV. Hun vil ha næringspolitikk og respekt for yrkesfag på dagsorden i valgkampen. Bli bedre kjent med Solfrid her.

Lars Egeland

Lars-EgelandFørstekandidat for Vestfold SV
E-post: lars.egeland@sv.no
Telefon: 901 94 838

Lars Egeland har tidligere sittet på Stortinget for SV. Han brenner for klima og rettferdighet, og er klar til ny innsats for Vestfold. Bli bedre kjent med Lars her.

Freddy André Øvstegård

Freddy ØvstegårdFørstekandidat for Østfold SV
E-post: freddy.ovstegard@sv.no
Telefon: 901 10 891

Freddy André Øvstegård er student – og er klar for å bli en av SVs yngste stortingsrepresentanter noen sinne. Bli bedre kjent med Freddy her.

Hans Olav Lahlum

Førstekandidat for Oppland SV
E-post: hans.olav.lahlum@sv.no

En av Norges fremste krimforfattere og sjakkentusiast er klar for å beseire  dronningen ved høstens Stortingsvalg. Bli bedre kjent med Hans Olav her.

Fredrik Schulze-Krogh

Fredrik Schulze-KroghFørstekandidat for Aust-Agder
E-post: fredrik.schulze-krogh@sv.no
Telefon: 959 33 509

Fredrik er tidligere skuespiller, arbeider nå som politimann og er klar for å ta kampen for gode og trygge oppvekstsvilkår for barn og unge. Bli bedre kjent med Fredrik her.

Lars Haltbrekken

Lars HaltbrekkenFørstekandidat i Sør-Trøndelag
E-post: lars.haltbrekken@sv.no
Telefon: 916 12 191

Lars Haltbrekken gikk av som leder i Naturvernforbundet for å jobbe for en grønn framtid som en av SVs stortingskandidater. Bli bedre kjent med Lars her.

Karin Andersen

karin andersenFørstekandidat for Hedmark SV
E-post: karin.andersen@stortinget.no
Telefon: 23 31 30 74

Karin Andersen har gjennom 20 år på Stortinget vært en stemme for de som ikke blir hørt. Hun hviler ikke på noen lauvbær og er klar for en ny periode i landets parlament. Bli bedre kjent med Karin her.
Kari Elisabeth Kaski

kari elisabeth kaskiFørstekandidat for Oslo SV
E-post: kari.elisabeth.kaski@sv.no
Telefon: 909 90 131

Kari Elisabeth Kaski er partisekretær i SV og vil fra høsten representere Oslos befolkning og SV på Stortinget. Hun er en av miljøbevegelsens mest tydelige profiler. Bli bedre kjent med Kari Elisabeth her.

Torgeir Strøm

Førstekandidat for Nord-Trøndelag SV
E-post: torgeir.strom@sv.no
Telefon:

Torgeir Strøm er tidligere leder av Norsk Bonde- og Småbrukarlag. For han er distriktspolitikk, miljø og videreutvikling av velferdsstaten viktigst. Bli bedre kjent med Torgeir her.

Vibeke Johnsen

Førstekandidat for Sogn og Fjordane SV
E-post: vibeke.johnsen@sv.no
Telefon: 95 89 90 22

Vibeke brenn for distrikta, omtalar seg sjølv som bygdefeminist og er klar til kamp for Sogn og Fjordane. Bli bedre kjent med Vibeke her.

Torgeir Knag Fylkesnes

Førstekandidat for Troms SV
E-post: torgeir-knag.fylkesnes@stortinget.no
Telefon: 23 34 32 05

Yvonne Wold

Førstekandidat for Møre og Romsdal SV
E-post: yvonne.wold@sv.no
Telefon: 90 81 27 20

Kirsti Bergstø

Førstekandidat for Finnmark SV
E-post: kirsti.bergsto@stortinget.no
Telefon: 23 34 30 66

Mali Steiro Tronsmoen

Førstekandidat for Vest-Agder SV
E-post: mali.steiro.tronsmoen@sv.no
Telefon: 95 94 66 15

Mali er lærer i ungdomsskolen i Kristiansand og tidligere leder i SU. Nå gjør hun comeback for SV for å gi Norge en ny kurs og sikre et løft for Sørlandet. Følg henne på facebook.