Vi ønsker å invitere alle førstekandidater, ungdomskandidater og kandidater med minoritetsbakgrunn til kandidatsamling lørdag 3.juni til søndag 4.juni. Samlingen starter klokken 10.00 på lørdag og avsluttes klokken 16.00 på søndag. Her vil du som kandidat få en god innføring i både SVs politikk, hvordan være kandidat og bli kjent med kandidater over hele landet. Det vil også bli gitt tilbud om portrettbilder til alle deltakerne til bruk i media og tilsvarende.
Lokallagene må selv dekke kostnader knytt til reise og overnatting for kandidatene. Vi vil sørge for at kostnadene blir jevnt fordelt mellom deltagerne, uavhengig av reiseavstand. Alle lokallag bes derfor betale en deltakeravgift på kr 4000 per deltaker i forkant av konferansen, som skal dekke opphold på 1000 kroner og gjennomsnittlige reisekostnader på kr 3000.
I etterkant av konferansen bes alle sende inn reiseregning for refusjon, innen 15.juni. Dersom det viser seg at gjennomsnittlig reisekostnad blir høyere enn 3000 kroner per person, vil reiserefusjonen bli avkortet i tråd med dette.
Påmeldingsfrist og betalingsfrist er 27.april. Påmeldingen er bindene.
Dersom det nærmere påmeldingsfristen er mange ledige plasser, vil vi åpne for at kumulerte kandidater skal kunne delta på samlingen
Om du har spørsmål kan du kontakte valgkampsjef Kristian Fjellanger på kff@sv.no
Vi jobber med å ferdigstille programmet, men et foreløpig program ser slik ut:
Lørdag 3.juni
10.00 Velkommen og om programmet
10.05 Innledning ved partileder og spørsmål
11.00 Pause og mingling
11.30 Politisk skolering: Røde saker
12.30 Slik skriver du et godt leserinnlegg
13.00 Lunsj
14.00 Politisk skolering: Grønne saker
15.00 Pause
15.30 Politisk skolering: Gode lokale saker
16.30 Politisk og organisatorisk torg
17.50 Felles avslutning
19.30 Middag
21.00 Sosialt
Søndag 4.juni
09.30 Debattrening
10.30 Slik jobber du med lokal media
11.15 Pause og mingling
11.45 Slik blir du en helt på sosiale medier
12.30 Lunsj
13.30 Valgkamp
Planer
Skolering
Kampanjer
Hjelp til selvhjelp – en guide til SVs nettsider
14.30 Forhandlingshjelp
15.15 «Slik er det å være folkevalgt»
15.45 Felles avslutning