open menu

EU/EØS-utvalg

EU/EØS-utvalget skal bidra til å utvikle partiets EU/EØS-politikk. Utvalget har ansvar for at partiet har en oppdatert og relevant debatt om saksfeltet.

EU/EØS-utvalget skal bidra til å styrke den interne skoleringa i partiet og til å organisere arbeidet slik at interesserte medlemmer trekkes med.

Utvalget skal bidra til å styrke SVs posisjon i miljøene som jobber med EU/EØS-spørsmål.

I perioden blir det særlig viktig å prioritere arbeidet med en strategi for å realisere partiets program om å erstatte EØS-avtalen med en to-sidig handelsavtale mellom Norge og EU. Spesielt blir arbeidet med å utvikle EØS-motstanden i fagbevegelsen viktig. EU/EØS-utvalget skal samarbeide med faglig utvalg om dette arbeidet.

Utvalget skal bidra til partiets løpende arbeid med EØS-direktiver og andre EØS-spørsmål, herunder bistå stortingsgruppa i behandlingen av aktuelle EØS-saker.

Heming Olaussen (leder)
Mobil: 90155894
E-post: heming.olaussen@gmail.com

Christian Torseth
Mobil: 98416875
E-post: ctorseth@gmail.com

Dag Seierstad
Mobil: 97672564
E-post: dag.seierstad@stortinget.no

Heidi Kristin Larsen
Mobil: 98812367
E-post: hei.lars@loitrondheim.no

Jørn Grøtberg
Mobil: 90238826
E-post: jogrotbe@bbnett.no

Oddrun Årflot
Mobil: 91181268
E-post: oddrunarflot@gmail.com

Tor Brostigen
Mobil: 92606011
E-post: tor.brostigen@getmail.no

Åsa Kjerstine Kjølberg Moen
Mobil: 90967943
E-post: aasakjmoen@gmail.com

Cathrine Ertsås
Mobil: 92857869
E-post: cathrine.ertsaas@hotmail.com

Victor Starheim
Mobil: 41357520
E-post: starheim123@gmail.com

Paul Magnus Gamlemshaug
Mobil: 91877869
E-post: pmgaml@online.no

Anna Nordlund
Mobil: 47341983
E-post: anna.nordlund@gmail.com

Morten Harper
Mobil: 92428804
E-post: morten@harper.as

Helle Linné Eriksen
Mobil: 98630861
E-post: hellelinneeriksen@gmail.com

Del dette Del dette på Facebook Del dette på Twitter