open menu

Kandidater i Nordland

Her kan du etterhvert bli bedre kjent med førstekandidatene til Nordland SV ved kommune- og fylkestingsvalget 2019.

.

Kandidater til fylkestinget

Førstekandidat

Aase Refsnes

«Jeg stiller til valg for SV fordi det er på tide med en ny retning i klima- og miljøpolitikken. Ungdommene streiker for fremtiden sin, og det er vårt ansvar å lytte til dem.»

Les mer om Aase her

.

.

Andrekandidat

Kirsti Saxi

«Jeg stiller til valg for SV fordi velferdsstaten må styrkes, og den skal fortsatt være offentlig og gjelde for alle.»

Les mer om Kirsti her

.

.

Tredjekandidat

Marius Jøsevold

«Jeg stiller til valg for SV fordi alle i Nordland har rett på et godt utdanningstilbud, og fordi jeg vil sikre profesjonsutdanningene i hele fylket.»

Les mer om Marius her

.

.

Fjerdekandidat

Christian Torset

«Jeg stiller til valg for SV fordi jeg vil ha en næringspolitikk der vi skaper og fordeler verdier i fellesskap. Velferd og naturressurser skal tjene oss alle, ikke gi fortjeneste til noen få.»

Les mer om Christian her

.

.

Femtekandidat

Kurt Atle Hansen

«Jeg stiller til valg for SV fordi jeg vil at Nordland i framtida skal være et miljøvennlig båtfylke. Teknologien for å drive fiskebåter, hurtigbåter og ferjer på elektrisitet og hydrogen er allerede tilgjengelig, og den må vi benytte oss av for å ta vårt ansvar i klimakampen.»

Les mer om Kurt Atle her

.

Kandidater i kommunene

Finn ordførerkandidaten i din kommune for å lese hva SV vil gjøre der du bor!

Lofoten

Moskenes – Bjørn Roar Jensen

Flakstad – Ørjan Arntzen

Vågan – Camilla Rostad

Vestvågøy – Tiril Auby

Vesterålen

Andøy – Lill Inger Tyvold Berg-Olsen

Bø – Arne R Hole

Hadsel – Nilofar Nori

Sortland – Christian Torset

Lødingen – Kurt L. Olsen

Øksnes – Ellen Birgitte Pedersen

Salten

Bodø – Randolv Gryt

Steigen – Aase Refsnes

Fauske – Ole Tobias Orvin

Gildeskål – Kenneth Norum

Hamarøy – Tone Ellingsen

Sørfold – Jannike Moen

Meløy – Hogne Gullberg

Helgeland

Nesna – Kristian Sivertsen

Vefsn – Åshild Pettersen

Rana – Hilde Rønningsen

Brønnøy – Eilert Horn

Hattfjelldal – Hilde Bråten

Hemnes – Wivian Mediå Horseng

Leirfjord – Sigvald Meisfjord

Dønna – Yngve Skei

Alstahaug – Eirik F. Berglund

Ofoten

Narvik – Vegard Johan Lind-Jæger

Evenes – Knut Erik Hansen

Del dette Del dette på Facebook Del dette på Twitter